// RESULTS 2010

Foottapper Spring Festival
Hannah Lazarus – 1st place – 16/o Jazz Solo
Emily Leijer – Highly Commended – 15/u open contemporary
Lucy Rapee Lucy Rapee – 1st Place – 11/u Hip Hop Solo
Zoe Janssen – 2nd Place – 9/u Jazz Solo
Abbie Mayhew – Highly Commended – 9/u Jazz Solo
Sophie Janssen – 1st Place – Jazz Solo 10/u
Ellie Mayhew and Emily Pratten – Highly Commended – Jazz Duo/Trio 11/u
Intermediate Trio (Amelia Dixon, Emma Dixon, Sophie Janssen) – Highly Commended – Jazz Duo/Trio 11/u

The Hills Dance Spectacular
Senior Trio (Pippy Clegg, Martha Dixon, Bella Martin) – 2nd Place – Jazz Duo/Trio 14/u
Lucy Rapee – 2nd Place – Hip Hop (Open) 12/u
Sophie Janssen – 3rd Place – Jazz Solo 12/u
ntermediate Trio (Amelia Dixon, Emma Dixon, Sophie Janssen) – 3rd Place – Jazz Duo/Trio 12/u
Abbie Mayhew – 2nd place – Jazz Solo 8/u
Annaliese Hall – 1st Place – Jazz Solo 10/u
Nina Tierney – Highly Commended – Jazz Solo 10/u
Junior Trio (Annaliese Hall, Ellie Mayhew, Emily Pratten) – 3rd Place – Jazz Duo/Trio 10/u

Ryde Eisteddfod
Ellie Mayhew – 3rd Place – Jazz Solo 10yrs
Annaliese Hall – Highly Commended – Jazz Solo 10yrs
Abbie Mayhew – 2nd Place – Jazz Solo 7yrs
8/u Troupe – Highly Commended
12/u Troupe – Highly Commended
Senior Trio (Pippy Clegg, Bella Martin, Martha Dixon) – 2nd Place – 14/u Jazz Duo/Trio
Zoe Janssen – 2nd Place – 9yrs Jazz Solo
10/u Troupe – Highly Commended

Energy Express Eisteddfod
Annalise Hall – 2nd Place – 10/u Jazz Solo
Zoe Janssen – Highly Commended – 9/u Jazz Solo
Sophie Janssen – 2nd Place – 12/u Jazz Solo
Abbie Mayhew – 2nd Place – 8/u Jazz Solo
Lucy Rapee – 3rd Place – Hip Hop Solo
Nina Tierney – Highly Commended – 10/u Jazz Solo
Junior Trio (Annaliese Hall, Ellie Mayhew, Emily Pratten) – 2nd Place – 10/u Duo/Trio

City of Sydney Eisteddfod
Hannah Lazarus – Highly Commended – 17/u Jazz Solo
Senior Trio (Pippy Clegg, Martha Dixon, Bella Martin) – Highly Commended – 14/u Jazz Duo/Trio

Extreme Eisteddfod
8/u Troupe – Highly Commended
Abbie Mayhew – Highly Commended – 8/u Jazz/Musical Comedy Solo
Annaliese Hall – 1st Place – 9/u Jazz/Musical Comedy Solo
Ellie Mayhew – 3rd Place – 9/u Jazz/Musical Comedy Solo
Sophie Janssen – 3rd Place – 10/u Jazz/Musical Comedy Solo
Junior Trio (Annaliese Hall, Ellie Mayhew, Emily Pratten) – 2nd Place 1 – 2/u Duo/Trio Jazz/Musical Comedy

Extreme Eisteddfod
Abbie Mayhew – 2nd place – 8/u Jazz/Musical Comedy Solo
Zoe Janssen – Highly Commended – 9/u Jazz/Musical Comedy Solo
Lucy Rapee – Highly Commended – 10/u Hip Hop
Junior Trio (Annaliese Hall, Ellie Mayhew, Emily Pratten) – Highly Commended – 12/u Duo/Trio Jazz/Musical Comed