// RESULTS 2006

Ryde Eisteddfod
Emily Leijer – 2nd place – 9/u Jazz solo
Stephanie Hunter – 2nd place – 15/u Jazz Solo
Elise Kiely – 3rd place – 15/u Modern Expressive Solo
‘Hard to Handle’ troupe Highly – Commended – 14/u Jazz troupes

Hawkesbury Eisteddfod
Emily Leijer – 1st place 10/u Jazz improvisation
Gabriella Clegg – 1st place 13/u Jazz solo
Stephanie Hunter – 1st place 15/u jazz solo
Elise Kiely – 1st place – 15/u jazz improvisation
Elise Kiely – 2nd place – 15/u modern expressive solo
Hannah Lazarus – 2nd place – 13/u jazz solo
Elise Kiely – 2nd place – 15/u contemporary improvisation
Hannah Lazarus – 2nd place 13/u – jazz improvisation
Katie Trevor & Steph Hunter – 2nd place 15/u contemporary duo
Elise Kiely – 3rd place – 15/u Jazz solo
Yolanda Lakos – 3rd place – 12/u Jazz improvisation
Emily Leijer – Highly Commended – 10/u jazz solo
Katie Trevor – Highly Commended – 15/u Jazz solo
Yolanda Lakos & Hannah Lazarus – Highly Commended – 14/u Jazz duo
‘Silence’ Troupe – Highly Commended – 14/u Contemporary troupes
City of Sydney Performing Arts Challenge
Hanna Nussbaumer – Highly Commended – 14/u contemporary solo
Anna Crichton – Highly Commended – 12/u Jazz solo

Extreme Eisteddfod
Anna Crichton – 1st place – 12/u Lyrical – open
Anna Crichton – 1st place – 12/u Contemporary open
Emily Leijer – 1st place 1 – 0/u Jazz Solo open
Anna Crichton – 1st place – 12/u jazz solo open
Hanna Nussbaumer – 1st place – 14/u jazz solo restricted
Katie Trevor & Stephanie Hunter – 1st place – 14/u duos/trios
Elise Kiely – 2nd place – 14/u lyrical open
‘I Want Candy’ troupe – 2nd place – 8/u jazz troupes
Elise Kiely – 3rd place – 14/u Jazz solo open
Hanna Nussbaumer – Highly Commended 1 – 4/u contemporary open
Gabriella Clegg – Highly Commended – 12/u Jazz solo restricted
Kristy Prass – Highly Commended – 16+ Jazz solo open
Emily Kirk – Highly Commended – 16+ Lyrical open

Northern Beaches Eisteddfod
Hanna Nussbaumer – 2nd place – 13/u Jazz Solo – restricted
Anna Crichton – 3rd place – 12/u Contemporary Solo
Jazz Factory Trio (Bindy, Kate, Lizzie) – Highly Commended – 14/u Jazz Duo/Trio
Jazz Factory Trio (Emily, Sally, Sian) – Highly Commended – Open Jazz Duo/Trio

Inner West Eisteddfod
Hanna Nussbaumer – 1st place 13/u jazz/modern expressive
Emily Kirk – 1st place Open modern expressive
Gabriella Clegg – 1st place 13/u variety championships
Stephanie Hunter – 1st place Open variety championships
Gabriella Clegg and Emma Ashcroft – 1st place 13/u duos/trios
Stephanie Hunter and Katie Trevor – 1st place Open duos/trios/groups
Belinda Lanning, Kate Steggles & Elizabeth Kerr – 2nd place 13/u duos/trios
Elise Kiely – 2nd place – Open variety championships
Claire Halliday – 3rd place – Open variety championships
Emily Leijer – 3rd place – 9 years and under jazz
Hannah Lazarus – 3rd place – 13 years and under jazz/modern expressive
Elise Kiely – 3rd place – Open modern expressive
Elise Kiely – 3rd place – Open jazz solo
Hanna Nussbaumer – 3rd place – 13/u variety championships
Katie Trevor – Highly Commended – 13/u variety championships
Emily Kirk – Highly Commended – Open variety championships
Yolanda Lakos and Hannah Lazarus – Highly Commended – 13/u duos/trios